KONKURS PIOSENKI

Dnia 02.03.2020 Publiczne Przedszkole „Z innej bajki” w Komornikach zorganizowało konkurs piosenki, który odbył się w sali Pszczółek. Głównym pomysłodawcą oraz organizatorem konkursu była Pani Marta Naskręt – wychowawca grupy Pszczółek.

W konkursie wzięły udział dzieci uczęszczające do następujących grup przedszkolnych: Pszczółki, Świerszczyki i Biedronki (łącznie 11 dzieci). Wykonawcy indywidualni zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe:

• 3-4 latki

• 5-latki

Uczniowie byli oceniani za :

• walory głosowe

• muzykalność

• interpretację piosenki

• osobowość sceniczną.

Wykonawców oceniało jury w składzie:

• Pani Marta Naskręt

• Pani Daria Simon-Pawlak

• Pani Daria Szymczak

• Pani Marta Tomaszewska.

Dzieci zaprezentowały przed publicznością (swoją grupą i Jury) wybrane piosenki samodzielnie lub z podkładem muzycznym. Niektórzy uczestnicy przygotowali również adekwatne do utworu kostiumy czy rekwizyty. Jedna z piosenek była śpiewana w języku angielskim.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe (adekwatne do zajętego miejsca) oraz dyplomy. Nagrody dla uczestników zostały wręczone przez przez przedstawiciela Jury oraz prowadzącą konkurs – Panią Martę Naskręt w dniu 03.03.2020.

Poniżej przedstawione zostały wyniki konkursu:

GRUPA WIEKOWA 3-4 LATKI

I MIEJSCE – ZUZANNA ANGER (PSZCZÓŁKI)

II MIEJSCE – HANNA KEMPIŃSKA (PSZCZÓŁKI)

III MIEJSCE – SARA TUPAJ (PSZCZÓŁKI)

GRUPA WIEKOWA 5 - LATKI

I MIEJSCE – ZOFIA PIÓRO (BIEDRONKI)

II MIEJSCE – ANTONINA ZAJĄC (ŚWIERSZCZYKI)

III MIEJSCE – LENA LEITGEBER (BIEDRONKI)

WYRÓŻNIENIA:

ALICJA ZARADZKA (BIEDRONKI)

LENA PATELA (BIEDRONKI)

ZOFIA POPŁAWSKA (PSZCZÓŁKI)

JULIA LINIEWICZ (PSZCZÓŁKI)

LEON TUPAJ (ŚWIERSZCZYKI)

Przedsięwzięcie to miało na celu szeroką prezentację umiejętności wokalnych i inspiracji twórczych dzieci oraz wspomaganie rozwoju ich uzdolnień i talentów, a także oswajanie się z występami przed publicznością. Interpretacje piosenek zachęciły dzieci do aktywności muzycznej, różnych form dziecięcej ekspresji.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 25 maj 2020 14:03