KONKURS PIOSENKI

Dnia 02.03.2020 Publiczne Przedszkole „Z innej bajki” w Komornikach zorganizowało konkurs piosenki, który odbył się w sali Pszczółek. Głównym pomysłodawcą oraz organizatorem konkursu była Pani Marta Naskręt – wychowawca grupy Pszczółek.

W konkursie wzięły udział dzieci uczęszczające do następujących grup przedszkolnych: Pszczółki, Świerszczyki i Biedronki (łącznie 11 dzieci). Wykonawcy indywidualni zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe:

 • 3-4 latki

 • 5-latki

Uczniowie byli oceniani za :

 • walory głosowe

 • muzykalność

 • interpretację piosenki

 • osobowość sceniczną.

Wykonawców oceniało jury w składzie:

 • Pani Marta Naskręt

 • Pani Daria Simon-Pawlak

 • Pani Daria Szymczak

 • Pani Marta Tomaszewska.

  Dzieci zaprezentowały przed publicznością (swoją grupą i Jury) wybrane piosenki samodzielnie lub z podkładem muzycznym. Niektórzy uczestnicy przygotowali również adekwatne do utworu kostiumy czy rekwizyty. Jedna z piosenek była śpiewana w języku angielskim.

  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe (adekwatne do zajętego miejsca) oraz dyplomy. Nagrody dla uczestników zostały wręczone przez przez przedstawiciela Jury oraz prowadzącą konkurs – Panią Martę Naskręt w dniu 03.03.2020.

  Poniżej przedstawione zostały wyniki konkursu:

  GRUPA WIEKOWA 3-4 LATKI

   

I MIEJSCE – ZUZANNA ANGER (PSZCZÓŁKI)

II MIEJSCE – HANNA KEMPIŃSKA (PSZCZÓŁKI)

III MIEJSCE – SARA TUPAJ (PSZCZÓŁKI)

 

GRUPA WIEKOWA 5 - LATKI

 

I MIEJSCE – ZOFIA PIÓRO (BIEDRONKI)

II MIEJSCE – ANTONINA ZAJĄC (ŚWIERSZCZYKI)

III MIEJSCE – LENA LEITGEBER (BIEDRONKI)

 

WYRÓŻNIENIA:

 

ALICJA ZARADZKA (BIEDRONKI)

LENA PATELA (BIEDRONKI)

ZOFIA POPŁAWSKA (PSZCZÓŁKI)

JULIA LINIEWICZ (PSZCZÓŁKI)

LEON TUPAJ (ŚWIERSZCZYKI)

Przedsięwzięcie to miało na celu szeroką prezentację umiejętności wokalnych i inspiracji twórczych dzieci oraz wspomaganie rozwoju ich uzdolnień i talentów, a także oswajanie się z występami przed publicznością. Interpretacje piosenek zachęciły dzieci do aktywności muzycznej, różnych form dziecięcej ekspresji.

 

 

Dodatkowe informacje

 • Lokalizacja: Komorniki
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 25 maj 2020 14:03
Share
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…