Wycieczki edukacyjna dzieci do Kids Farm – Przecław    kidsfarm

Wycieczki edukacyjna dzieci do Kids Farm – Przecław  

 

 

Dnia 13.09.2018 r. odbyła się wycieczka autokarowa do Kids Farm mieszczącym się w Przecławiu. W wycieczce wzięły udział dwie grupy – „Pszczółki” oraz „Motylki” . 

O godzinie 8:15 wyruszyliśmy autokarem z parkingu przy kościele w Komornikach. Celem wycieczki było poznanie zawodu rolnika oraz uczestniczenie w wykopkach ziemniaków. Po około 45 minutach dotarliśmy na miejsce. W przeddzień wycieczki przedszkolacy zostali zapoznani z zasadami zachowania się podczas pobytu w gospodarstwie rolnym i przestrzegania ich, aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo.

Około godziny 9:00 przybyliśmy do Przecławia. Przywitała nas właścicielka Pani Ewa Paul z mężem. Pierwszą atrakcją jaka czekała nas tego dnia był wyjazd w pole i zbieranie ziemniaków, czyli wykopki. Na pole pojechaliśmy traktorem. Wszystkie dzieci wraz z opiekunami znajdowały się w specjalnej przyczepce, z której mieli możliwość oglądania warzyw uprawnych. Po dotarciu na miejsce Pan Paul opowiedział nam ciekawostki dotyczące ziemniaków, a następnie wręczył każdej parze wiklinowy kosz, do którego zbieraliśmy ziemniaki. Po ciężkiej pracy czekała na nas niespodzianka -  wejście w kukurydziany labirynt, który okazał się frajdą nie tylko dla dzieci ale także Pań. Chociaż aura pogodowa tego dnia nie była sprzyjająca, to i tak na naszych twarzach gościły uśmiechy. Po powrocie z pola zrobiliśmy sobie 15 minutową przerwę na posiłek – II śniadanko. Kolejnym punktem programu były zabawy na placu – przeciąganie liny, zabawy w piaskownicy, gra w piłkę, itp. Dzieci korzystały ze wszystkich rzeczy znajdujących się do ich dyspozycji. Ostatnim punktem w Kids Farm były odwiedziny w Stajni oraz w Zaczarowanym Ogrodzie. Dzieci miały możliwość bliskiego kontaktu ze zwierzętami – konie, kozy, owce, baran, świnka wietnamska, żółw, itp. Przedszkolacy mieli możliwość nie tylko poznania ciekawostek o zwierzęcych mieszkańcach farmy, ale także nakarmienia ich pod czujnym okiem Pani Ewy.
Na zakończenie naszego edukacyjnego wyjazdu dzieci otrzymały "zapłatę" za wykopki. Pomimo tego, że liczyły one na pieniądze, albo słodkości otrzymały reklamówkę pełną… ziemniaków!

Pobyt bardzo szybko dobiegł końca i nadszedł czas pożegnania z tym magicznym i bajkowym miejscem. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji wsiedliśmy do autobusu, który przybył do Komornik około godz. 13:30. Podczas drogi powrotnej na każdej twarzy nie było widać zmęczenia, a zadowolenie towarzyszyło przez następne dni.

 Autor tekstu: Marta Tomaszewska

Ostatnio zmieniany czwartek, 14 marzec 2019 11:47
Share
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…