Publiczne Przedszkole „Z INNEJ BAJKI” realizuje Podstawę Programową Wychowania Przedszkolnego MEN w oparciu o Program wychowania przedszkolnego wydawnictwa MAC  "Olek i Ada wśród przyjaciół" A i A+ (autor: Marzanns Cieśla, Agnieszka Harabik, Monika Smułka, Wiesława Żaba-Żabińska) i "Olek i Ada na szlaku przygód" B i B+ (autor: Iwona Fabiszewska, Kaludia Wilk, Wiesława Żaba-Żabińska)oraz autorskie programy i projekty opracowane przez nauczycieli-wychowawców.

Zajęcia (regularne) to:

 • rytmika z elementami tańca (wtorek i czwartek),
 • język angielski (środa i piątek)
 • zajęcia z logopedą (poniedzialek)
 • zajęcia z psychologiem- profilaktyczne oraz dla dzieci z opiniami z poradni psychologiczno- pedagogicznej (wtorek)
 • religia (środa)
 • dogoterapia (co drugi piątek w m-cu)

Zajęcia cykliczne:

 • Kuchcikowo - zajęcia polegające na przygotowaniu kanapek, sałatek, słodkich przekąsek, itp.
 • Bajkoczytanie na przedszkolnym dywanie (projekt realizowany we współpracy z rodzicami)
 • Poznajemy zawody naszych rodziców (projekt realizowany we współpracy z rodzicami)
 • Plastusiowo (wykonywanie prac plastycznych – różnorodne materiały, metody i rozmiary prac)
 • Mały Naukowiec (zajęcia doświadczalne realizowane przez firmę zewnętrzną „WIATRAK” )

Zajęcia dodatkowo organizowane we współpracy z rodzicami (płatne):

 • joga – poniedziałek
 • jęz. angielski (dodatkowy) - poniedziałek
 • warsztaty taneczne - wtorek
 • piłka - środa
 • aikido - czwartek
 • robotyka - piątek

Naszymi atutami są:

 • nowe, przestronne sale (4 x ok. 55 m2) - każda z toaletą oraz odpowiednim wyposażeniem do nauki i zabawy, stymulującym rozwój dziecka;
 • własna kuchnia promująca zdrową dietę,
 • duży ogród z placem zabaw, w którym będziemy realizować niektóre zajęcia, wypoczywać oraz dobrze się bawić,
 • dobrze przygotowana kadra pedagogiczna pełna twórczych pomysłów i z ciepłym, troskliwym podejściem do dzieci.

W przedszkolu czas pobytu dzieci jest podzielony w sposób zrównoważony na naukę, zabawę, ćwiczenia ruchowe oraz czas spędzony na powietrzu.

Preferujemy naukę nie w oparciu o schematy, ale naukę w czasie zabawy bez napięcia i przymusu z wykorzystaniem pomocy naukowych, wyjaśnień, poprzez pytania i odpowiedzi oraz samodzielne wyciąganie wniosków.
Uczymy i doskonalimy (bez pośpiechu, ponaglania) wszelkie czynności codzienne typu: samodzielne jedzenie, nakrywanie do stołu, sprzątanie, czynności samoobsługowe (np.: ubieranie się, zapinanie guzików/zamków, sznurowanie butów, itp.).

W czasie odpoczynku/leżakowania czytamy dzieciom bajki, teksty, które są dla nich podstawą do zapamiętywania informacji, wyciągania wniosków, powtarzania faktów, odpowiedzi na pytania, rysowania, omawiania bohaterów , itp. Promujemy tu samodzielne myślenie, konfrontację z wnioskami innych, pomysłowość., rozwój pamięci.

W niektóre dni świadomie rezygnujemy z korzystania z gotowych zabawek. Zamiast tego proponujemy dzieciom wykonanie ich własnych zabawek z różnych materiałów, co podnosi ich kreatywność, oraz zabawę nimi.


Dziecko poczuje się u nas rozumiane, doceniane i bezpieczne!

„Z INNEJ BAJKI” - to troskliwa opieka, dobra zabawa i wszechstronny rozwój!

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…